KMB STEEL PRODUCT
Indywidualne rozwiązania ze stali nierdzewnej
Czerpaki
Cyklony
Hydrocyklony
Klasyfikatory hydrauliczne
Komory pyłowe
Mieszalniki cyrkulacyjne
Mieszalniki inżektorowe
Mieszalniki mechaniczne
Mieszalniki przegrodowe
Mieszalniki pneumatyczne
Osadniki sedymentacyjne
Przenośniki grawitacyjne
Separatory tłuszczu
Skrubery Venturiego
Sita blaszane płaskie
Sita blaszane cylindryczne
Suszarki fluidyzacyjne
Suszarki komorowe
Wanny
Zalewnia do moczenia ziarna
Zbiorniki - studnie
Zalewnia do moczenia ziarna

Mieszanie pneumatyczne wykorzystuje się w zakresie cieczy o niezbyt dużej lepkości jak i dla ciał stałych jak np. do mieszania ziarna przy moczeniu przy produkcji słodu.

Proces przeprowadza się za pomocą gazów, najczęściej powietrza. Urządzenia nazywane zalewniami wyposażone są w dyfuzory, które umożliwiają mieszanie ziarna z wodą. Rozszerzająca się średnica rury doprowadzającej powietrze zwana dyfuzorem powoduje spadek ciśnienia sprężonego powietrza. Mieszanina ziarna, wody i powietrza wewnątrz dyfuzora posiada gęstość mniejszą od tej znajdującej się wewnątrz zbiornika zalewni. W wyniku tej różnicy zawartość zbiornika zaczyna się poruszać i mieszać jednocześnie.


Zalewnie do moczenia ziarna wykonywane są ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej (AISI 304 albo AISI 316) dzięki czemu zapewniają trwałość oraz funkcjonalność w użytkowaniu spełniając nawet najsurowsze wymogi sanitarne. Wszystkie parametry geometryczne oraz funkcjonalne urządzeń dopasowywane są do wymagań Klienta zgodnie z zasadą „Indywidualne rozwiązania ze stali nierdzewnej”.

 

Przemysł spożywczyPrzemysł budowlanyElementy architektoniczneWyposażenie gastronomiWyposażenie wnętrzKontakt