JEZYK POLSKI
JEZYK ANGIELSKI
JEZYK NIEMIECKI
JEZYK FRANCUSKI

Dlaczego śmierdzi w łazience?

Published by KMB STEEL PRODUCT® on

W łazience nie zawsze nieprzyjemny zapach wydobywa się z toalety.

Z pozoru proste pytanie, bywa czasami wstydliwym tematem tabu. Jednak całkiem niepotrzebnie, bo ten problem dotyka bardzo wielu z nas. Nie warto milczeć na ten temat, ponieważ nieprzyjemny fetor może naprawdę uprzykrzyć życie.

Należy jasno powiedzieć, że nieprzyjemne zapachy z kanalizacji, toalety i łazienki w naszym domu najczęściej nie jest spowodowany brakiem czystości i higieny w pomieszczeniu. Bardzo często zdarza się, że z zadbanych łazienek i toalet wydobywa się drażniący smród, a odświeżacze niewiele pomagają.

Jakie są tego przyczyny?

Powodów może być naprawdę sporo, ale nie warto załamywać rąk, tylko wytrwale szukać odpowedzi i przyczyny naszego konkretnego przypadku. Przede wszystkim – dokładnie zlokalizujmy miejsce, z którego wydobywa się smród – kratka ściekowa, przy podpięciu wody do pralki, w odpływie prysznicowym w łazience? – tych miejsc może być sporo. Im dokładniej to określimy, tym szybciej rozpoznamy problem.

Najczęściej występujące przyczyny przykrych zapachów w łazience:

1). Źle podpięty system odwadniania i kanalizacji – pamiętajmy, że jeśli instalacja kanalizacyjna nie jest odpowiednio napowietrzana- wentylowana, może dojść do wypełniania ściekami rur kanalizacyjnych, powstawania podciśnienia i tworzenia przykrych wyziewów – Zatem dowiedzmy się czy w naszym domu kanalizacja jest awaryjna, źle działa czy wydobywa się z niej dźwięk bulgotania lub jeśli kanalizacja była w dużym stopniu przerabiana- zadzwońmy po doświadczonego fachowca, bo wówczas nie obejdzie się bez szczegółowej kontroli systemu kanalizacyjnego

.2). Wysychanie mokrych syfonów w w kratkach ściekowych – należy wiedzieć, że większość stosowanych syfonów w domach są syfonami typu „mokrego”, czyli tworzącego barierę wodną w celu nieprzedostawania się fetoru do pomieszczenia łazienkowego. Sprawdźmy zatem czy syfony w łazience są zalane wodą, jeśli nie – sami wlejmy wodę do syfonu tworząc naturalną barierę wodną.

3). Stare uszczelniacze – częstą przyczyną fetoru są wykruszające się uszczelki w systemie kanalizacji – należy sprawdzić ten aspekt i wymienić uszczelki na nowe

4). Szczeliny – pamiętajmy, że jeżeli występują otwarte szczeliny, niezabezpieczone musimy jak najszybciej pozbyć się niechcianych otworów, a odpowiednie miejsca zabezpieczyć masą uszczelniającą – silikonem.

5). Źle podpięta woda do pralki

6). Zapachy szamba przydomowego przedostają się do wnętrza domu – zbiornik szamba MUSI być dobrze wentylowany – to złota zasada przy podpinaniu szamba

Jak rozwiązać problem?

Jeżeli działania z podlewaniem syfonów, wymiana uszczelek i silikonowaniem – nie podziałały, musimy wezwać fachowca, który na miejscu oceni stan nasze kanalizacji. Najlepiej poszukać wśród znajomych lub w Internecie wyszukać montera z regionu, w którym mieszkamy. Pamiętajmy, że dobry fachowiec to ten, który przede wszystkim stara się rozwiązać nasz problem DO SKUTKU i poprawić dzięki temu jakość życia.

Categories: Porady