JEZYK POLSKI
JEZYK ANGIELSKI
JEZYK NIEMIECKI
JEZYK FRANCUSKI

Jakie powinny być kratki ściekowe?

Published by KMB STEEL PRODUCT® on

Na rynku sa dostępne różne kratki ściekowe, wpusty podłogowe, odwodnienia. Bardzo szybko pojawia się więc pytanie: jakie powinny być kratki ściekowe?

Otóż, najczęściej poszukiwanymi kratkami są odwodnienia w dobrej cenie, z pełna dokumentacją techniczną, dobrej jakości i z oczekiwaną funkcjonalnością.

Tutaj przy wyborze odpowiedniej kratki ściekowej co ważne – NIE NALEŻY popadać w skrajności.

TANIE, ale NIE najtańsze.

Bardzo ważna jest cena wpustu podłogowego zwłaszcza jeżeli potrzebujemy więcej niż jednej sztuki takiego odwodnienia. Pamiętajmy jednak, że najtańsze rozwiązania są często wadliwe lub sprowadzane z Azji, bez niezbędnej dokumentacji technicznej. Ważne, aby nasz wpust podłogowy był w dobrej cenie. Należy założyć też postępująca inflację oraz wzrost cen stali w ostatnim czasie na rynku. Dlatego najlepiej kupić kratkę ściekową po prostu od producenta wyrobów stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Wszystko zgodnie z zasadą dobra jakość za rozsądną cenę.

Najtańsze kratki ściekowe są wykonane najczęściej z tworzyw sztucznych, zaś najlepszej jakości – ze stali nierdzewnej.

Funkcjonalność wpustu podłogowego.

Kratki ściekowe, które zakupimy powinny przede wszystkim spełniać założenia projektanta oraz inwestora i zespołu wykonawczego. Dobra jakość, ale i łatwość montażu to kluczowe elementy, które powinny decydować o naszym wyborze odwodnienia nierdzewnego. Ważne jest jaka jest oczekiwana przepustowość wpustu podłogowego, jakie będą zrzuty wody w jednostce czasu oraz po prostu czy wpust łatwo się montuje, czyści i konserwuje.

Dobrze dobrane do inwestycji.

Pamiętajmy, że wpusty są poziome i pionowe -tj. z rurą odpływową poziomą lub pionową w zależności od tego jaki jest u nas w budynku system kanalizacji. Co więcej, wyróżniamy też wpusty podłogowe jedno lub dwuczęściowe, tj. składające się z 1- go lub 2-ch modułów w zależności od tego czy kratka ściekowa jest montowana w stropie czy po prostu w posadzce.

Kratki ściekowe na lata.

Istotna sprawą jest nie tylko dokumentacja techniczna , ale sama gwarancja. Producent, który jest pewny swojego produktu i przy prawidłowym użytkowaniu produktu przez Klienta jest w stanie zapewnić nam naprawdę długi czas gwarancyjny.

Jakie modele są najczęściej kupowane?

Klienci wybierają z całego spektrum produktów, ale bestsellerami 2021 są z pewnością wpusty i kanały do dyskontów, restauracji i supermarketów z serii MINI, PRO i FKM.

Categories: Porady