JEZYK POLSKI
JEZYK ANGIELSKI
JEZYK NIEMIECKI
JEZYK FRANCUSKI

Odwodnienie liniowe na tarasie. Dlaczego ma sens?

Published by KMB STEEL PRODUCT® on

Taras to nie tylko dodatkowa powierzchnia użytkowa w domu lub mieszkaniu, ale także miejsce relaksu w letnie wieczory. Przy projektowaniu tarasu warto wziąć pod uwagę nie tylko jego prezencję i wygodę użytkowania na co dzień, ale także względy praktyczne.

Nie da się zaprzeczyć, że tarasy to konstrukcje zewnętrzne, które narażone są na szkodliwe działanie wody i wilgoci. Chcesz uchronić swój taras lub balkon przed niszczącym działaniem wody? To możliwe – nowoczesne odwodnienia tarasowe pomogą Ci osiągnąć pożądany efekt.

Czym jest odwodnienie tarasowe? Dlaczego jest tak ważne?

Odpowiednio zamontowane odwodnienie tarasowe skutecznie odprowadza wodę opadową, jak również skraplającą się wilgoć. Odwodnienie szczelinowe na tarasie, jeśli tylko będzie skutecznie przechwytywać wodę (odpowiedni spadek),  uniemożliwi wnikanie wody w głąb posadzki. Dzięki temu rozwiązaniu można uniknąć szkód, które zwykle wiążą się z koniecznością przeprowadzenia kosztownych remontów. Chcesz uniknąć takich problemów jak pękanie płytek, płyt cementowych, powstawania zastoisk wody albo odpadania płytek na tarasie lub balkonie ? Poszukaj odpowiedniego odwodnienia tarasowego!

Nowoczesne odwodnienia balkonowe i tarasowe z aluminium

Planujesz wykonanie odwodnienia tarasu lub balkonu? W takim razie musisz przemyśleć wybór solidnych, niezawodnych kanałów balkonowych. Obecnie możesz zdecydować się np. na kanały szczelinowe z aluminium – to nowoczesne rozwiązanie, które doskonale wpisze się w estetykę Twojego tarasu. Przekonaj się sam!

Przykładem wysokiej jakości odwodnienia na taras lub balkon są kanały szczelinowe Alu slotDRAIN w ofercie KMB – to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów szukających alternatywy dla odwodnień ze stali nierdzewnej. Dlaczego aluminiowe odwodnienia balkonowe są dobrym wyborem? Aluminium to lekki metal o charakterystycznej srebrzystoszarej barwie, który cechuje się wysoką odpornością na korozję. Decydując się na odwodnienia balkonowe z aluminium, nie musisz obawiać się wystąpienia rdzy. Istotne zalety tego metalu to jego niska waga, a jednocześnie wysoka stabilność i trwałość.

Alu slotDRAIN – odwodnienia aluminiowe dla wymagających

Kanały Alu slotDRAIN są rozwiązaniem, które można zastosować zarówno na tarasach i balkonach, jak i wokół stawów oraz basenów. To miejsca, gdzie nie jest niezbędne odwodnienie o dużej przepustowości hydraulicznej, stąd też kanały szczelinowe sprawdzą się doskonale.

W ofercie KMB dostępne są nowoczesne, funkcjonalne systemy, które nie tylko sprawnie odprowadzają wodę, ale także charakteryzują się stosunkowo łatwym montażem, co zmniejsza ryzyko popełnienia błędów. Każdy z oferowanych kanałów Alu slotDrain  wykonany został z jednego kawałka ekstrudowanego aluminium. KMB oferuje oczywiście nie tylko odwodnienia balkonowe, ale także wszelkie akcesoria, które są potrzebne do prawidłowego montażu kanału. Co istotne, możliwa jest indywidualizacja dostępnych elementów z aluminium, aby jeszcze lepiej odpowiadały potrzebom użytkownika.

Więcej informacji w naszym katalogu technicznym i stronie: KLIKNIJ TUTAJ

DO POBRANIA – ODWODNIENIA TARASOWE

Categories: Porady