JEZYK POLSKI
JEZYK ANGIELSKI
JEZYK NIEMIECKI
JEZYK FRANCUSKI
JEZYK ROSYJSKI

Suszarki fluidyzacyjne

Fluidyzacja to metoda pozwalająca na stworzenie dużej powierzchni styku pomiędzy fazą stałą oraz gazową (kontakt między fazowy). Metoda ta znalazła zastosowanie w suszarnictwie.

Budowa suszarki fluidyzacyjnej nie jest skomplikowana. W dolnej części rury zakończonej stożkiem doprowadzane jest ciepłe powietrze. Na perforowanym dnie znajduje się warstwa suszonego materiału dostarczanego rurą z górnej części suszarki (stan fluidalny). Komora suszenia może być wyposażona
w przegrody kierujące przedłużające okres pobytu materiału wewnątrz urządzenia.

Suszarka fluidyzacyjna

W suszarkach fluidyzacyjnych suszy się laktozę, rozdrobnione sery twarde, oraz kazeinę. Wykorzystuje się je także do suszenia rozdrobnionych owoców i warzyw.

Suszarki fluidyzacyjne wykonywane są ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej (AISI 304 albo AISI 316) dzięki czemu zapewniają trwałość oraz funkcjonalność w użytkowaniu spełniając nawet najsurowsze wymogi sanitarne. Wszystkie parametry geometryczne oraz funkcjonalne urządzeń dopasowywane są do wymagań Klienta zgodnie z zasadą „Indywidualne rozwiązania ze stali nierdzewnej”.