Kontakt  Tel. 511-098-312, biuro@kmb-steelproduct.eu

 

Suszarki fluidyzacyjne

Fluidyzacja to metoda pozwalająca na stworzenie dużej powierzchni styku pomiędzy fazą stałą oraz gazową (kontakt między fazowy). Metoda ta znalazła zastosowanie w suszarnictwie.

Budowa suszarki fluidyzacyjnej nie jest skomplikowana. W dolnej części rury zakończonej stożkiem doprowadzane jest ciepłe powietrze. Na perforowanym dnie znajduje się warstwa suszonego materiału dostarczanego rurą z górnej części suszarki (stan fluidalny). Komora suszenia może być wyposażona
w przegrody kierujące przedłużające okres pobytu materiału wewnątrz urządzenia.

Suszarka fluidyzacyjna

W suszarkach fluidyzacyjnych suszy się laktozę, rozdrobnione sery twarde, oraz kazeinę. Wykorzystuje się je także do suszenia rozdrobnionych owoców i warzyw.

Suszarki fluidyzacyjne wykonywane są ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej (AISI 304 albo AISI 316) dzięki czemu zapewniają trwałość oraz funkcjonalność w użytkowaniu spełniając nawet najsurowsze wymogi sanitarne. Wszystkie parametry geometryczne oraz funkcjonalne urządzeń dopasowywane są do wymagań Klienta zgodnie z zasadą „Indywidualne rozwiązania ze stali nierdzewnej”.