JEZYK POLSKI
JEZYK ANGIELSKI
JEZYK NIEMIECKI
JEZYK FRANCUSKI

Zalewnia do moczenia ziarna

Mieszanie pneumatyczne wykorzystuje się w zakresie cieczy o niezbyt dużej lepkości jak i dla ciał stałych jak np. do mieszania ziarna przy moczeniu przy produkcji słodu.

Proces przeprowadza się za pomocą gazów, najczęściej powietrza. Urządzenia nazywane zalewniami wyposażone są w dyfuzory, które umożliwiają mieszanie ziarna z wodą. Rozszerzająca się średnica rury doprowadzającej powietrze zwana dyfuzorem powoduje spadek ciśnienia sprężonego powietrza. Mieszanina ziarna, wody i powietrza wewnątrz dyfuzora posiada gęstość mniejszą od tej znajdującej się wewnątrz zbiornika zalewni. W wyniku tej różnicy zawartość zbiornika zaczyna się poruszać i mieszać jednocześnie.

Zalewnia do moczenia ziarna

Zalewnie do moczenia ziarna wykonywane są ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej (AISI 304 albo AISI 316) dzięki czemu zapewniają trwałość oraz funkcjonalność w użytkowaniu spełniając nawet najsurowsze wymogi sanitarne. Wszystkie parametry geometryczne oraz funkcjonalne urządzeń dopasowywane są do wymagań Klienta zgodnie z zasadą „Indywidualne rozwiązania ze stali nierdzewnej”.