JEZYK POLSKI
JEZYK ANGIELSKI
JEZYK NIEMIECKI
JEZYK FRANCUSKI

Czy jest możliwe chodzenie w różnym obuwiu po odwodnieniach i rewizjach?

Published by KMB STEEL PRODUCT® on

Różnorodność i oryginalność sprawiają, że wszystko jest niezwykłe. Indywidualność ludzi, zainteresowań, wyrażania siebie przez zachowanie, ubranie, sposób bycia to wszystko z pewnością ubogaca nasz świat i otoczenie, w którym żyjemy. Nasuwa się pytanie:

Czy jest możliwe stworzenie takiego pokrycia nierdzewnego, rusztu dla odwodnienia lub rewizji, które sprostałoby różnym naciskom ludzi chodzących po nich ?

Otóż, każdy z nas ma inna wagę, rozkład nacisku stóp oraz bardzo zróżnicowane obuwie. Nacisk na odwodnienie wywoływany przez kobiety chodzące w szpilkach jest całkowicie inny niżeli pani w koturnach lub nastolatka w trampkach. Pamiętajmy, że ruszty/ pokrywy nierdzewne wykonywane są ze stali nierdzewnej o dosyć śliskiej powierzchni. Zatem ruszty przeznaczone pod ruch pieszy musiały zostać wzbogacone opcją antypoślizgowości.

RUSZTY pod ruch pieszy:

  1. Kratowy anti-slip – antypoślizgowy
  2. Ryflowany – perforated sheet o powierzchni ze specjalnymi wypustami

Ważne jest, aby po ruszcie kratowym nie chodzić bosą stopą, ponieważ atut anti-slip tj, antypoślizgowe płaskowniki mogłyby poranić stopę.

Jednak jak najbardziej wskazane jest chodzenie po odwodnieniach i rewizjach w butach każdego rodzaju. Warto jednak zauważyć, że szpilki lepiej będą tolerowały ruszt ryflowany. W ruszcie kratowym cienkie wykończenia wysokich obcasów mogłyby po prostu wpaść w otwory rusztu, co zdarza się rzadko zwłaszcza zabieganym.

Ruszt ryflowany dodatkowo może wytrzymać najazdy samochodów, wózków widłowych, sklepowych, co jest dużą zaletą. Natomiast ruszt kratowy zalecany jest pod ruch pieszy.

Czy wybór butów ma znaczenie dla odwodnienia i rewizji?

Jak widać buty zawsze mają znaczenie… Jednak projektant, architekt wiedzący jakie będzie miała przeznaczenie docelowo planowana przestrzeń i inwestycja – z pewnością bezbłędnie i bezproblemowo wybierze odpowiedni rodzaj rusztu przykrywającego dla kratek ściekowych i rewizji płytowych.

Categories: Porady