JEZYK POLSKI
JEZYK ANGIELSKI
JEZYK NIEMIECKI
JEZYK FRANCUSKI

Czy warto montować kratki ściekowe w garażu?

Published by KMB STEEL PRODUCT® on

Kiratki ściekowe w garażu – warto montować czy nie?

Przy budowie parkingów wielostanowiskowych w blokach, obiektach handlowych – nie ma innej opcji niżeli zamontowanie odpowiednich odwodnień najczęściej liniowych w celu odwadniania napływającej deszczówki po ulewach i roztopach. I tak często zdarza się, że takie parkingi wymagaja odpompowywania nadmiaru wody po ogromnych, gwałtownych ulewach. Pamiętajmy, ze projektanci zakładają jedynie pewne przedziały możliwych opadów w naszym klimacie, a każde wahania i „oberwania chmur” zwykle nie są do końca zakładane w obliczeniach.

Jak jest w przypadku prywatnych domów jednorodzinnych?

Przy budowie garażu we własnym domu jednorodzinnym często pojawia się pytanie: Czy warto montować kratkę ściekową, czy to zbędna praca i wydatek?

Otóż, nic bardziej mylnego. Nawet jeżeli nasz garaż nie jest podziemny to i tak jest narażony na wiosenne roztopy pośniegowe, na gwałtowne burze i ulewy, podtopienia. Pamiętajmy, że w naszym klimacie deszcze są częstym zjawiskiem atmosferycznym. Poza tym chyba nie chcemy, aby woda regularnie „stała” nam w garażu, powodowała wilgoć, przykry zapach.

Kratka ściekowa w garażu czy to zbędny wydatek?

Nie jest to zbędny wydatek. Warto zakupić taką kratkę ściekową – najlepiej nierdzewną, jeśli chcemy najeżdżać na nią czasami samochodem. Jeśli zaś montujemy ją w miejsc, gdzie auto nie będzie przejeżdżać – wówczas możemy zakupić kratkę ściekową plastikową. Najczęściej jednak kierowcy wybierają kratkę ściekową wykonana ze stali nierdzewnej.

W czym może pomóc kratka ściekowa w garażu?

Kratka ściekowa nie tylko jest przydatna podczas gwałtownych ulew. Odwodnienia są niezbędne do utrzymania dobrego poziomu higieny, czystości w naszym garażu. Możemy np. spuścić wodę z węża podczas mycia posadzki oraz wlać nieczystości w taki wpust. Jest to duże ułatwienie iw cale nie musimy wylewać nieczystości na własny trawnik, ale w miejsce, które jest do tego przeznaczone.

Czy posadzka musi być zaprojektowana pod kratkę ściekową?

Warto wspomnieć, że nalezy założyć spadki w naszej podsadzce, jeśli chcemy, by woda i jej nadmiar same odpływały do kratki ściekowej.

Jaki model kratki ściekowej jest najczęściej wybierany do garażu?

Klienci najczęściej wybierają nierdzewna kratkę ściekową model KM200-D110- V1. W razie pytań warto skonsultować swój wybór z naszym działem technicznym.

Categories: Porady