JEZYK POLSKI
JEZYK ANGIELSKI
JEZYK NIEMIECKI
JEZYK FRANCUSKI

Ruszty do wpustów podłogowych dla przemysłu. Dlaczego pokrywy mają takie znaczenie?

Published by KMB STEEL PRODUCT® on

Ruszty przykrywające inaczej zwane pokrywami to akcesoria wyciągalne wykonywane z wysokiej jakości stali nierdzewnej AISI 304 i/lub kwasoodpornej AISI 316 i wchodzące wskład zestawu nierdzewnego wpustu podłogowego.

Ruszty przykrywające kratki ściekowe: kratowy antypoślizgowy, blaszany, płytowy, drabinowy

Ruszty przykrywające mają różne parametry w zależności od potrzeb Klienta. Pokrywy są dostępne w 4 wariantach standardowych:

  1. Ruszt kratowy – jest to pokrywa wykonywana z płaskowników nierdzewnych, zespawanych pod kątem 90 st. , tworząc formę kraty. Ruszt ten spełnia funkcje antypoślizgową, świetnie naddaje się pod ruch pieszy. Ten rodzaj rusztu doskonale sprawdza się w kuchniach, restauracjach, sieciach gastronomicznych, na stoiskach rybnych i mięsnych w supermarketach.
  2. Ruszt drabinowy – to pokrywa, wykonywana jest z grubszych płaskowników i dobrze sprawdza się pod ruch pieszy oraz pod przejazdy palet sklepowych, lekkich wózków. Pokrywa ta pozwala na szybkie odprowadzenie wody z posadzki. Ruszt ten jest często stosowany w dyskontach, hipermarketach, sklepach.
  3. Ruszt płytowy – to ruszt robiony najczęściej z blachy 5 mm lub 10 mm (grubość płyty), może być stosowany pod przejazy wózków z małymi kółkami. Sprawdza się świetnie w supermarketach i sklepach.
  4. Ruszt blaszany perforowany – to ruszt z wypalanymi otworami, przez które jest odprowadzana woda do systemu kanalizacji. Ruszt ten świetnie się sprawdza w sanitariatach, w szatniach.

Jak widać, ruszt jest nie tylko zwykłym akcesorium, ale stanowi bardzo istotne zamknięcie kompletnego produktu nierdzewnego, jakim jest wpust podłogowy przemysłowy.

To zamkniecie często decyduje jak cały produkt sprawdza się w danym obiekcie, czy spełnia swoje funkcje, jak radzi sobie w styczności z wózkami, ruchem kołowym, pieszym.

Zwróćmy uwagę, że ilość odprowadzanej wody w jednostce czasu bezpośrednio zależy także od rodzaju rusztu, jaki zastosujemy w montowanej kratce ściekowej. Ruszt płytowy odprowadza wodę poprzez specjalne szczeliny przy płycie, ruszt blaszany zaś – poprzez otwory w płycie, ruszt drabinowy – poprzez duże szczeliny pomiędzy grubymi płaskownikami, ruszt kratowy – poprzez szczeliny w kracie.

Z tego powodu dobór odpowiedniego rusztu – zwanego stainless steel cover – jest kluczowe i decyduje o funkcjonalności całej kratki ściekowej bez względu na to czy jest ona z serii ekonomicznej – MINI, SMART czy może profesjonalnej – PRO.

Categories: Porady