JEZYK POLSKI
JEZYK ANGIELSKI
JEZYK NIEMIECKI
JEZYK FRANCUSKI

Tato, co to jest właz?

Published by KMB STEEL PRODUCT® on

Warto zabezpieczyć właz przed małymi dziećmi

Takie pytanie bardzo często zadają małe dzieci, które naturalnie zbierają informacje o otaczającym je świecie. Jednak to pytanie powinno być dla nas pierwszym sygnałem, że właz nierdzewny na przydomowym podwórku, w piwnicy powinien być jak najlepiej zabezpieczony przed dziećmi.

Co więcej, zabezpieczenie włazu warto także zastosować kiedy wiemy, że w pobliżu takiego elementu rewizyjnego jest szkoła lub teren nie jest zamknięty.

Czym grozi niezabezpieczenie włazu?

Klapa rewizyjna włazu czasami jest nieodpowiednio i niewystarczająco zabezpieczana przez co mogą wpaść do środka zwierzęta, dzieci, a nawet dorośli o mniejszej posturze ciała. Grozi to niestety poważnymi urazami, złamaniami, a w poważniejszych przypadkach – nawet śmiercią. co więcej, dziecko może stracić przytomność po takim upadku nawet z niewielkiej wysokości i może nie być w stanie samodzielnie wołać o pomoc. Wówczas może przebywać on w ciemnym i wilgotnym pomieszczeniu bardzo długo, co grozi także odwodnieniem i spadkiem temperatury ciała groźnym dla zdrowia i życia.

Przyczyny wypadków związanych z upadkiem do włazu

Przyczyną może być nie tylko niezamknięty właz przez nas, ale także kradzież klapy, pokrywy włazu przez złomiarzy, dlatego tak ważne jest zastosowanie odpowiednich opcji dodatkowego zabezpieczenia oferowanych przez producenta KMB Steel Product.

Co zrobić, aby skutecznie zmniejszyć ryzyko kradzieży, nieszczęśliwych upadków i urazów ciała?

Włazy są dostępne z różnymi udogodnieniami, m.in.

  1. W celu uniknięcia urazów kręgosłupa warto zastosować właz z opcją siłowników. Dzięki temu nie musimy już samodzielnie dźwigać pokrywy włazu przy otwieraniu, ale możemy się wspomóc zastosowanymi siłownikami.
  2. W celu uniknięcia kradzieży lub otwierania przez dzieci i ciekawskich dorosłych – mamy w ofercie włazy z zabezpieczeniem na kłódkę
  3. Włazy z opcją kominka są chętnie kupowane w celu zapobiegania rozwojowi pleśni w pomieszczeniu i zapewnieniu dobrej wentylacji
  4. Właz może być też ocieplany wełną mineralną w celu ocieplenia pomieszczenia
  5. Właz ze specjalną uszczelką montowany jest natomiast wszędzie tam, gdzie chcemy zachować suchą nawierzchnię, a właz narażony jest na działanie cieczy i opadów
  6. Właz z kopertową pokrywą jest natomiast stosowany w celu dobrego odprowadzania wody wynikającej z dużych opadów. Dzięki temu ani deszcz, ani śnieg nie zalegają bezpośrednio na pokrywie włazu.

Tutaj możesz zobaczyć przykładowe włazy ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej lub aluminium: TU KLIKNIJ